sobota, 13 października 2012

Jak i kiedy posadzić drzewo - czereśnię?

Jest środek października, przymrozków jeszcze nie ma - więc mamy idealny moment na sadzenie drzew. Dziś na mojej działce została posadzona czereśnia Vega. Czereśnia Vega ma luźną koronę, która w przyszłości da miły cień. Drzewo jest wytrzymałe na mróz i nie jest podatne na choroby. Czereśnia Vega owocuje regularnie i obficie. Oto kilka zdjęć z procesu sadzenia drzewa:
Drzewko kupione w OBI za około 30zł. Wysokość około 170 cm..
młode drzewo czereśnia vega

Miejsce. Należy się rozejrzeć dookoła i przemyśleć dobrze tę kwestię. Miejsce powinno być dobrze nasłonecznione. Należy również wybiec myślami w przód i zastanowić się - czy w tym miejscu nie planujemy czegoś innego.
Jak i kiedy posadzić drzewo - czereśnię


Pod drzewo należy wykopać dołek - odpowiednio duży. Wkładamy roślinę i przysypujemy ziemią. Wkładając roślinę należy dobrze się zastanowić na temat kierunku rozwoju gałęzi. Kupując takie drzewko już widać, w którym kierunku będą rosły gałęzie. Ustawmy je tak by było nam w przyszłości z tym drzewem wygodnie.
Dobrze jest na tę okazję dokupić trochę lepszej ziemi. Może być to uniwersalna ziemia. Posadzone drzewo należy obficie podlać.

sadzenie drzewa czereśnia

sadzenie drzewa czereśnia

sadzenie drzewa czereśnia

3 komentarze:

 1. czereśnie, morele i inne wrażliwe drzewka owocowe ja zwykle sadzę wiosną - jest większe prawdopodobieństwo przyjęcia. Pozdrawiam Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Zobaczymy czy moja sadzonka jesienna się przyjmie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog, zapraszam do mnie na www.naszekwiatki.blogspot.com
  oraz na stronę z kosmetykami MARIZA www.e-mariza.pl

  Pozdrawiam
  Mateusz

  OdpowiedzUsuń